בעולם 
עיתונאית צרפתיה טוענת: "הותקפתי מינית בכיכר א-תחריר" 

עיתונאית צרפתיה טוענת: "הותקפתי מינית בכיכר א-תחריר"

 
בעולם |
 

קרולין סינז, עיתונאית בערוץ הצרפתי "פראנס 3", סיפרה כי חבורת נערים בני 16-14 חבטו בה ותקפו אותה מינית בעת שסיקרה אתמול את ההפגנות בכיכר א-תחריר. "הם הפרידו אותי מהצלם, קרעו את בגדיי ותקפו אותי לאור יום", העידה. עיתונאית אחרת מארה"ב טענה כי אנשי המשטרה המקומית גררו אותה מהכיכר, כיסו את עיניה ותקפו אותה מינית

 
 
 
 
 
 
 
 
 

עיתונאית צרפתיה טוענת היום (שישי) כי הותקפה אתמול על ידי חבורת נערים בעת שסיקרה את ההפגנות ההמוניות בכיכר א-תחריר בקהיר. העיתונאית, קרולין סינז, סיפרה כי מלבד האלימות שספגה, היא גם הותקפה מינית ובגדיה נקרעו ממנה. זוהי התקיפה השנייה של עיתונאית המדווחת באותו יום.

 
קרולין סינז. "התקיפה הייתה לאור יום"
 קרולין סינז. "התקיפה הייתה לאור יום" 
 צילום: יו טיוב 
 

סינז, המסקרת את המאורעות במצרים מטעם רשת "פראנס 3", טענה בפני מעסיקיה כי בעת שעמדה בכיכר, היא הופרדה מהצלם שהיה עמה על ידי חבורת נערים. לדבריה, הם חבטו בה ואז "תקפו מינית מול כולם ולאור יום". בראיון שהעניקה סיפרה סינז כי התוקפים היו בני 14 ל-16 והם קרעו ממנה את בגדיה ובגדיה התחתונים ואז תקפו אותה.

 

גם מונה א-תאחאווי, עיתונאית אמריקנית ממוצא מצרי, טענה שהיא הותקפה מינית, הוכתה ועיניה כוסו סמוך לכיכר. עם זאת, לפי העיתונאית, התוקפים הפעם לא היו אספסוף מהרחוב אלא דווקא המשטרה המקומית. לטענתה, המשטרה גררה אותה בשערה סמוך לבניין משרד הפנים ושם השאירה אותה למשך 12 שעות. א-תאחאווי היא לוחמת למען זכויות הנשים ומרצה על העולם הערבי.

 

(העיתונאית סינז מוקפת בהמון בקהיר)

 
 

אין מדובר בשתי התקיפות הראשונות של נשים במצרים. בחודש פברואר, בזמן ההפגנות שהביאו להדחת חוסני מובארק, לארה לוגן, עיתונאית של רשת CBS, הותקפה מינית על ידי אספסוף בכיכר א-תחריר.

 

אמש, ארגון "עיתונאים ללא גבולות" פרסם המלצה לכלי התקשורת שלא לשלוח נשים למשימות עיתונאיות במצרים. הוא זכה לשלל ביקורות על ההמלצה הזו ושעות לאחר מכן פרסם הבהרה שבה קרא לכלי התקשורת לדאוג לביטחון עובדיהם. "נשים נתונות יותר בסכנה מאשר גברים בעת סיקור ההפגנות בכיכר א-תחריר בקהיר. זו המציאות ועל התקשורת להכיר בזה", נכתב.

 
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by