בעולם 
תיעוד: הבלוגרית שהצטלמה בעירום הותקפה בכיכר א-תחריר 

תיעוד: הבלוגרית שהצטלמה בעירום הותקפה בכיכר א-תחריר

 
בעולם |
 

עליה מגדה אל-מהדי עוררה זעם רב במצרים אחרי שפרסמה תמונות עירום שלה בבלוג אותו היא מפרסמת. אתמול היא הגיעה כדי להשתתף בהפגנות בכיכר א-תחריר - וגורשה מהמקום תוך שהיא מוכה על ידי ההמון הזועם. צפו בתיעוד

 
 
 
 
 
 
 
 
 

סערת הבלוגרית העירומה מסרבת לשכוח: אחרי שעוררה את זעמם של רבים בעולם הערבי, הגיעה אתמול (חמישי) הבלוגרית המצרית עליה מגדה אל-מהדי לכיכר א-תחריר במטרה להפגין ביחד עם ההמונים נגד המועצה הצבאית העליונה במדינה. עם זאת, לתגובת ההמונים שזיהו אותה היא לא ציפתה.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

 

 

 
 

אל-מהדי, צעירה בת 20 הלומדת באוניברסיטה האמריקנית בקהיר, עוררה סערה בעולם הערבי לפני כשבוע כאשר העלתה לבלוג אותו היא מפרסמת תמונות עירום שלה. "צילמתי את עצמי עירומה בבית הוריי. עשיתי זאת כביטוי לחירותי", היא הסבירה בטוויטר אחרי התפוצצות הפרשה. "אני משמיעה זעקה מהדהדת נגד חברה המתאפיינת באלימות, גזענות, אפליה על בסיס מיני, הטרדות מיניות וצביעות. מבחינתי, הרעלה אינה בחירה אישית במצרים, אלא תוצאה של לחץ דתי וחברתי", כתבה הבלוגרית הנועזת בפייסבוק. "אני לא מבינה למה מכתיבים רק לנשים מה ללבוש".

 

עם זאת, אזרחים רבים במצרים הביעו זעם על המהלך שביצעה. רבים במצרים, בהם גם המפגינים בכיכר א-תחריר, טענו כי המעשה שביצעה הוא "זנות". ברשת החברתית "פייסבוק" נפתחו עמודים הקוראים לפעול נגדה ואף להוציא אותה להורג. באחד העמודים מופיעה דמותה של הצעירה כשלצדה חבל תלייה, בליווי כיתוב: "העם רוצה להוציא להורג את עליה מגדה אל-מאהדי".

 

אתמול היא הגיעה אל מרכז הסערה הפוליטית של השבוע האחרון במצרים וסמל המהפיכה האזרחית - כיכר א-תחריר. אל-מהדי שהגיעה להשתתף בהפגנות נגד המועצה הצבאית העליונה גילתה במהרה כי היא אדם לא רצוי במקום כמעט כמו ראש המועצה הצבאית העליונה, חוסיין טנטאווי. המון זועם של מפגינים החל לדחוף אותה ולהכותה עד שהיא הוצאה אל מחוץ למתחם המפגינים. האירועים נתפסו בעדשת מצלמות הטלוויזיה והועלו גם לרשת האינטרנט.

 

 
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by