יחסים 
למה? ככה: 10 סיבות הזויות להתגרש 
 
 לא נתנה לבעלה לראות אותה (אילוסטרציה)    צילום: אימג' בנק / Getty Images    
יחסים |
 

אישה סעודית שלא נתנה לבעלה לראות את פניה, גבר שהיה עושה ספוילרים לאשתו, אישה ששיקרה בקשר לגילה ועוד דברים שהביאו לפיצוץ הסופי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

בין הסיבות השכיחות לפרידות ניתן למצוא בגידה, שחיקה ואי הסכמה, אך מסתבר שגם שיפוצים בבית הם סיבה לפיצוץ גדול בין בני זוג, ולעיתים אף לגירושין. את דורי לוי, פסיכולוג קליני ומטפל זוגי מוסמך, העניין כלל לא מפתיע. "שיפוצים הם מטרד ומעמסה על הזוגיות, שלא לדבר על כך שמדובר בתחום הבית, הקן המשפחתי, מה שהופך אותו להרבה יותר אישי. זהו פרויקט משותף שמצריך להתחיל לעבוד ביחד, ותיאום גדול בין שני הצדדים. לחלק מהזוגות זה עושה טוב ולאחרים זה עושה מאוד רע". השבוע ישודר הפרק הרביעי של "בטבעת זו" עם גלית גוטמן שיעסוק בשיפוצים כגורם לפיצוץ.

 

אז אם שיפוצים נראית לכם סיבה תמוהה, קבלו 10 סיבות הזויות באמת, מהארץ ומהעולם, שגרמו לבני הזוג להתגרש זה מזו:

 

לא הסכימה ללמוד מאימו להכין חריימה

לא רוצה ללמוד להכין חריימה
 לא רוצה ללמוד להכין חריימה  
 צילום: ערוץ 10 
 

לפני פחות משנה גבר באר שבעי דרש גט מאשתו, לאחר שנה וחצי בלבד של נישואים, כי לא הסכימה ללמוד מהחותנת שלה את המתכון של דג החריימה, האהוב על בעלה, ולהכין לו אותו מידי שבת. הבעל טען כי לא יכול לתפקד כל השבוע בלי החריימה אך האישה מצידה התעקשה כבר מירח הדבש כי איננה מתכוונת לעמוד במטבח שעות ולעמול להכינו, ואם בעלה כל כך מעוניין בחריימה הוא מוזמן לקפוץ לאכול אותו אצל אימו. הבעל ראה בכך זלזול מוחלט, והחליט שהוא מפרק את החבילה וחוזר לאימא ולחריימה. האישה הסכימה לדרישתו להתגרש, ובתגובה כינתה אותו אדם פרימיטיבי שכל מטרתו היא להפוך אותה לעקרת בית שמגדלת ילדים ומבשלת אוכל מרוקאי מסורתי.

 
 

פיטמה אותו בעוגות

גם לזוג הזה מסין היו בעיות שנגעו באוכל אך אצלם המצב היה הפוך. צ'אנג יו (31) איים להתגרש מרעייתו טיאן-מה (27), כיוון שלטענתו כפתה עליו לאכול עוגה בכל ארוחה ביום, מאז נישאו. צ'אנג הדגיש כי בהתחלה מאוד נהנה מהעוגות אך כבר אינו יכול יותר ומרגיש כמו מאפייה. הוא איים שאם לא תפסיק להאכילו בעוגות הוא יאלץ לחתוך (ולא עוד פרוסה).

 

חיית המחמד שלה טרפה את חיות המחמד שלו

טרף את שני התוכים (אילוסטרציה)
 טרף את שני התוכים (אילוסטרציה) 
 צילום: אימג' בנק / Getty Images 
 

זוג רומני התגרש כעבור שמונה חודשים בלבד מכיוון שהחתול האהוב של האישה טרף את שני התוכים של בעלה הפנסיונר, בזה אחר זה. בתביעת הגירושין נטען שהבסיס לפרידה הוא "חוסר התאמה מלא בין בני הזוג". לדעתנו, חוסר התאמה הוא בין חיות המחמד, אך זו מסקנה מאוחרת מדי.

 

התוכי כעד ראייה

 

ושוב פעם תוכי מעורב בגירושין. אישה, מצ'ונגצ'ינג שבסין, הגישה תביעת גירושין מבעלה כיוון שהתוכי המשפחתי התחיל לחזור בקביעות על המילים המחשידות: "גירושין", "אוהב אותך" ו-"התאזרי בסבלנות". לטענתה, התוכי היה חוזר על המילים הללו כשהטלפון היה מצלצל ולכן הסיקה כי הוא שמע אותם מבעלה בזמן שדיבר בטלפון. כיוון שכבר חשדה שבעלה לא נאמן לה, "עדותו" של התוכי היה מבחינתה להוכחה מספקת, למרות הסקפטיות של עורך דינה לקבילותה במשפט.

 

בעלה הציץ מתחת לרעלה

מסורת עתיקה של מיעוט מוסלמי שמרני במיוחד מחייבת כיסוי פנים לנשים, לא רק בפומבי אלא גם בין כותלי הבית, ואפילו מול בעליהן. לכן לא מפתיע שגבר סעודי חי עם אשתו 30 שנה מבלי לראות את פניה. עד שיצר הסקרנות גבר עליו והוא החליט להגניב הצצה תחת רעלתה בזמן שישנה. אשתו בת ה-50, שהתעוררה בבהלה, הודיעה מיד כי היא מעוניינת בגט. לא עזרו התנצלויות והבטחות של האיש כי לא יחזור על המעשה, והשניים התגרשו.

 

אשתו כיבסה את חולצת המזכרת

אני בת 24 (אילוסטרציה)
 אני בת 24 (אילוסטרציה) 
 צילום: אימג' בנק / Getty Images 
 

ניל דיוהארט הבריטי, אוהד כדורגל מושבע, הגיש תביעת גירושין נגד אשתו כיוון שהעזה לכבס את הבגד הכי חשוב בארון - חולצה ועליה אוסף חתימותיהם של שחקני הכדורגל האהובים על הבעל.

 

שיקרה בקשר לגילה

 

ב-2007 פרסם העיתון הסיני Nanguo Morning כי אישה סינית נזרקה על ידי בעלה אחרי 10 שנות נישואין אחרי שנודע לו שכל אותה העת היא שיקרה בנוגע לגילה. הסתבר לו כי כשהציע לה נשואים היא הציגה את עצמה כבת 24 בלבד, כשלמעשה הייתה כבר "קשישה" בת 30.

 

תחרותיות יתר

נטליה, חובבת משחקי מחשב רוסייה, לא האמינה שבעלה יתחיל לשחק גם כן במשחק החדש שלה. הבעל בן ה-42, שבהתחלה רק צפה באשתו משחקת, התמכר בעצמו למשחק והחל לשחק בו ולהתקדם בשלבים. נטליה לקחה קשה את העובדה כי בעלה מצליח יותר ממנה וביקשה ממנו להאט את הקצב ולהפסיק להגדיל את הפער בניהם. במילים אחרות, "אתה יכול לשחק אבל לא להיות במקום הראשון". כשהבעל לא היה מוכן לוותר היא הודיעה לו כי בכוונתה להתגרש.

 

חששה שהבעל יחוסל

בסוף הוא מתחתן עם ג'יני ויזל
 בסוף הוא מתחתן עם ג'יני ויזל 
 צילום: יח"צ 
 

הליך הגירושין של עבריין מוכר בארץ ואשתו ארך כשנה, אך בני הזוג לא הצליחו להגיע להסכמה. כשנודע לאישה כי בעלה הפך יעד לחיסול בעולם התחתון, היא מיהרה מייד לחתום על מסמך הגירושין. למרות שבאותה תקופה (2008) בית הדין הרבני בתל אביב היה בפגרה, הגט הוצא בהליך בזק בשל החשש כי גורמים יריבים בעולם התחתון ירצחו אותו או יעלימו אותו, ואז היא תהפוך לאישה עגונה. 

 

גילה לאשתו את סוף הסיפור

 

לא ברור אם מדובר במקרה אמיתי או במיתוס אך סיפור הגירושין הזה עוסק בבעל שנהג לרשום בספרי הקריאה של אשתו, חובבת ז'אנר המתח והבלשים, את שם הרוצח בשולי עמוד 30. לאחר כמה גילויים בטרם עת, החליטה האישה שנמאס לה מהבדיחה האכזרית וחדל מסורת הספויילרים, והגישה בקשה להתגרש.

 

 
 
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by