סקס וזוגיות 
מחזיר אהבות קודמות: זוגות שעשו קאמבק 
 
 לנצח פעמיים    צילום: GettyImages/אימג'בנק    
סקס וזוגיות |
 

איך קורה שזוגות שמתגרשים מוצאים את עצמם שוב יחד, מה זה עושה לילדים שלהם ואילו זוגות מפורסמים עשו את הצעד הזה?

 
 
 
 
 
 
 
 
 

בשנים אחרונות יותר ויותר זוגות עושים את התהליך הארוך, הכואב והמתיש של גירושין. אבל מה בדבר אותם הזוגות שמחליטים לחזור זה לזו למרות, ואולי בגלל, התהליך הזה בדיוק, ולעיתים אפילו להינשא בשנית? מה גורם לזוגות שהחליטו שהבעיות בקשר מחייבות פרידה אחד מהשנייה, להתעלם מהן ולנסות שוב? האם בן הזוג השתנה או שמא אני זה שהשתנתי? האם האהבה חזרה או שבעצם מעולם לא אבדה? ומה זה עושים לילדים המשותפים?

 

השבוע ישודר הפרק השני של "בטבעת זו" עם גלית גוטמן שיעסוק בדיוק בנקודות אלה.

 

חוזרים לישן ולמוכר

 

"גברים רבים שנישאו בשנית מספרים לי שהם התגרשו בגלל בעיות מסיימות שהיו בנישואים, וכשהתחתנו עם אישה אחרת אותם הבעיות חזרו. הם אומרים שאם היו יודעים שזה מה שיקרה, יתכן מאוד שלא היו מתגרשים", מסביר דורי לוי, פסיכולוג קליני ומטפל זוגי מוסמך, "מכאן ניתן להבין שמה שמניע את אותם הזוגות שנפרדים לחזור אחד לשני, זו ההבנה שהעולם מחוץ למערכת הזוגית הזו לא יותר ורוד. מעבר להתרגשות הראשונית של קשר חדש, הזוגיות החילופית הרבה פעמים נראית אותו הדבר. ההבנה שגם בקשר אחר עלולים להיווצר בעיות וקשיים דומים, מעודדת לחזור לקשר הקודם ולהתמקד בחלקים הטובים שבו, במיוחד אם היה קשר עמוק.

 

מהצד השני יש גם כאלו אשר חוזרים לזוגיות הקודמת, אפילו יותר מפעם אחת, בגלל תלות מסוימת או חוסר יכולת להתקדם. "יש אנשים שמתקשים לעבוד על עצמם ולגדול מתוך הדפוסים הפסיכולוגים שתוקעים אותם. לכן, לעיתים אלו שחוזרים לבת או בן הזוג הקודם פשוט פוחדים לגדול, הם חוזרים לישן ולמוכר. אנשים כאלו נוטים להיפרד ולחזור כמה פעמים לאורך השנים".

 

לילדים זאת טראומה

לוי מזהיר שכשמעורבים ילדים משותפים, החזרה צריכה להיות מושכלת. "גירושין עושים לילדים טראומה, אבל לרוב לילדים יש מנגנונים בריאים והם מצליחים להתגבר עליה, עם כל הקושי שבדבר. כשההורים מחליטים לחזור, הילדים שואלים את עצמם שאלות: האם ניתן לבטוח בהם? האם להתחיל להתרגל שוב למצב שאבא ואימא ביחד? מה יקרה אם הם ייפרדו שוב? זה מצב מאוד מבלבל ומערער. לכן כדאי לשים סוף ל'זיגזוגים' ולחשוב טוב בדבר החזרה, יציבות הקשר המתחדש ומה שזה עושה לילדים"

 

גם מול עיני המצלמות, מעמד שקשה לתחזק בו זוגיות ארוכת שנים לכל הדעות, ישנם כאלו שהחליטו שמה שהיה להם טוב פעם, טוב להם כנראה גם כיום, והחליטו לחזור לגרוש/ה, לחבר/ה או לאהבה הראשונה (ולרוב שוב להיפרד). הנה כמה דוגמאות בולטות ממדורי הרכילות.

 
 

אליזבת טיילור וריצ'רד ברטון

השחקנית האגדית והמתחתנת הסדרתית, אליזבת טיילור, נישאה 8 פעמים אך ל- 7 בעלים בלבד. את ריצ'רד ברטון, הנשוי ואב לשניים, פגשה טיילור כשישחקו יחד בסרט "בקלאופטרה" ב-1963. ברטון התגרש מאשתו ונשא את טיילור לאישה כעבור שנה. נישואים אלו החזיקו מעמד 10 שנים מכובדות עד לגירושין ב-1974. שנה לאחר מכן, הזוג כנראה הרגיש שהפרידה הייתה מוקדמת, ונישא בשנית. הניסיון השני החזיק מעמד 9 חודשים עד ששוב התגרשו.

 

 
אליזבת טיילור וריצ'רד ברטון
 אליזבת טיילור וריצ'רד ברטון   צילום: אימג' בנק / Getty Images 
 

אהוד ברק ונילי פריאל

הנישואים הראשונים של אהוד ברק עם נאווה החזיקו מעמד 34 שנים מכובדות והסתיימו ב-2003. אחרי הגירושין ולאחר שפרש מהחיים הפוליטיים, טס ברק לשהות בארצות הברית לצורך עסקיו, ושם פגש את נילי פריאל, מי שהייתה חברתו של ברק בתחילת שירותו הצבאי ולפני שהכיר את נאווה. הקשר ניצת מחדש והזוג נישא ב-2007.

 

 
אהוד ברק ונילי פריאל
 אהוד ברק ונילי פריאל   צילום: רוני שיצר 
 

פנינה רוזנבלום ומשה חיים

פנינה רוזנבלום פגשה את משה חיים, הצעיר ממנה ב-11 שנים, בשנת 1992 בחוף הים באילת. כעבור חצי שנה נישאו השניים בחתונה מפוארת, ואימצו שני ילדים. ב-2003 הם הודיעו על גירושין, עקב ההחלטה של רוזנבלום להתחיל קריירה פוליטית. רק שלושה שבועות לאחר הגירושין נישאו פנינה ומשה בשנית בחתונה צנועה, כשהיא מבטיחה לשים את החלומות הפוליטיים בצד, לטובת חיי המשפחה. ההבטחה לא מומשה וכך גם הנישואים. הזוג התגרש בשנית כעבור פחות משנה.

 

 

 
פנינה רוזנבלום עם בעלה הנוכחי רוני סימנוביץ
 פנינה רוזנבלום עם בעלה הנוכחי רוני סימנוביץ   צילום: רפי דלויה 
 

ג'ניפר לופז ומארק אנטוני

הזוג הלטיני, ג'ניפר לופז ומארק אנטוני, מתחזקים נישואים מאושרים מאז 2004 ולהם תאומים בני שלוש וחצי. הזמרת הייתה נשואה פעמיים בעבר, וגם ביטלה חתונה ברגע האחרון עם בן אפלק. מסתבר שלפני כל הרומנים המתוקשרים שלה, כבר חלקו לופז ואנתוני זוגיות קצרה בשנות ה-90 ודואט משותף ב-1999.

 

 
ג'ניפר לופז עם מארק אנתוני
 ג'ניפר לופז עם מארק אנתוני   צילום: אימג' בנק / Getty Images 
 

גלית גוטמן וזיו קורן

ואי אפשר שלא לקנח עם המנחה של "בטבעת זו" ובן זוגה. במהלך פרק של "בטבעת זו" שישודר השבוע, מספרת גוטמן לד"ר משה אלמגור על הפרידה והחזרה המתוקשרת שהיא חוותה בזוגיות שלה. ב-2007, 11 שנה אחרי שנפגשו על סט צילומים היא כדוגמנית והוא כצלם, פירקו גוטמן וזיו קורן את החבילה. אבל תקופה קצרה לאחר מכן הם חזרו אחד לשני ומאז שומרים על יציבות עד היום. אגב, גוטמן וקורן מעולם לא נישאו בצורה רשמית. הם ביצעו טקס אזרחי אלטרנטיבי ורואים את עצמם כזוג נשוי לכל דבר.

 

צפו בגלית גוטמן מספרת על הפרידה שלה»

 

 
גלית גוטמן וזיו קורן
 גלית גוטמן וזיו קורן   צילום: אלון אלג'ם 
 

העונה החדשה של בטבעת זו בימי רביעי ב-21:00 בערוץ 10 וגם בנענע10

מיד לאחר הפרק תתארח בפורום זוגיות בנענע 10 עו"ד ענבר שנהב, מומחית לדיני משפחה וגירושין. כולכם מוזמנים לשאול שאלות. לכניסה לפורום זוגיות

 

שגרה זה רע: כך תשמרו על הזוגיות שלכם 

 

להתחתן עם המשפחה: לא חייבים לריב עם החמות

 

זה קורה כמעט לכולם: משבר הילד הראשון

 

בחנו את עצמכם: האם אתם יודעים לפנק?

 

האם יש דבר כזה אהבה מושלמת?

 

בחזרה לערוץ אופנה ולייף סטייל»

 
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by